پرش به محتوای اصلی
شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران
صفحه اصلی
درباره ما
بیانیه‌ها
مدیران شرکت
طرح‌های شرکت
شرکت‌های همکار
بانک‌های اطلاعاتی
جستجوجستجوی پیشرفته

طرح‌های برق‌آبی بزرگ

در حال بهره‌برداری

  کارون3

  کارون4

  کرخه

  گتوند

  مسجدسلیمان

در حال اجرا

  بختیاری

  پارسیان

  چم‌شیر

  خرسان3

  راه‌های جایگزین و جابجایی خطوط نفت و گاز کارون3و4

  رودبار ‌لرستان

  زهکشی چم‌شیر

  سرنی

  سیاه ‌‌بیشه

  سیمره

  کارون2

  نمک زدایی و انتقال آب از دریای خزر به فلات مرکزی ایران

مطالعاتی

  حوضه ارس

  حوضه دز

  حوضه زهره-هنیجان

  حوضه شمال

  حوضه قزل اوزن

  حوضه کارون

  حوضه کرخه

طرح‌های برق‌آبی
متوسط و کوچک

 در حال بهره‌برداری

 در حال اجرا

 آماده اجرا

 آماده سرمایه گذاری

نسخه RSS
 
 •   بیانيه مأموریت وزارت نیرو

وزارت نیرو عهده‌دار مدیریت عرضه و تقاضای آب، برق، انرژی، خدمات آب و فاضلاب و همچنین ارتقای سطح آموزش، پژوهش و فناوری و بسترسازي توسعه بازار کالا و خدمات صنعت آب و برق می‌باشد و نقش محوری خود را به نحو مؤثر در صیانت از منابع ملی، حفظ محیط ‌زیست، ارتقای بهداشت عمومی، رفاه اجتماعی و خود اتکایی برای توسعه پایدار کشور ایفاء می‌کند.
وزارت نیرو با سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، سازماندهی، هدایت، نظارت، تدوین ضوابط و مقررات و لوایح مرتبط و ایجاد فضای مناسب براي حضور مؤثر بخش‌های غير دولتي و سایر نقش‌آفرینان، بخش‌هاي آب‌، برق و خدمات فاضلاب را در راستای تحقق چشم‌انداز کشور راهبری و با تحقق خدمات در سطح استانداردها و شاخص‌های ملی و بین‌المللی، حقوق و رضایت ذی‌نفعان، به ویژه مردم را تامین می‌کند.
وزارت نیرو با بهره‌گیری از آخرین دستاوردهای علمی، پژوهشی و روش‌های پیشرفته مدیریت و همچنین توسعه فناوری‌های نوین سازگار با محیط‌زیست، علاوه بر توسعه و ارتقاي بهره‌وری و کیفیت ارائه خدمات در سطح ملی، بازار صنعت آب و برق کشور را به سطح جهانی، به ویژه کشورهای منطقه گسترش می‌دهد.
وزارت نیرو رشد پایدار بخش آب و برق کشور را با ایجاد تعادل بین منابع و مصارف، ارتقای بهره‌وری و مشارکت منابع انسانی به عنوان ارزشمندترین سرمایه محقق می‌سازد.

 • بیانيه چشم انداز وزارت نیرو

وزارت نیرو در افق چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران، سازمانی است بالنده که با برخورداری از مدیریت دانش‌محور، منابع انسانی کارآمد، ساختاري فراگیر و اثربخش، ظرفیت‌های غنی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری خود اتکاء، به گونه‌ای عمل می‌کند تا کشور در مدیریت عرضه و تقاضا و دسترسی عادلانه همگان به: «برق مطمئن و پایا»، «آب سالم و کافی متناسب با ظرفيت‌هاي ملي» و «خدمات بهداشتی فاضلاب» در جهان پیشرو شناخته و نيز به عنوان مرکز راهبری برق در منطقه تثبیت شود.

 • بیانیه ارزش‌هاي وزارت نيرو

امام موسي كاظم عليه‌السلام مي‌فرمايند:
«اِنَّ لِلّهِ عِباداً فِى الأرْضِ يَسْعَوْنَ فِى حَوائِجِ النّاسِ، هُمُ الآمِنُونَ يَوْمَ الْقِيامَهِ» (کافي– ج2، ص 197).
«خداوند بر روي زمين بندگاني دارد كه در تأمين نياز مردم، كوشش و تلاش مي‌كنند، آنها هستند كساني كه در روز رستاخيز ايمن و آسوده‌اند.»
 
- با الهام گرفتن از تعالیم مقدّس پيامبران الهی که خدمت به مردم و تلاش در تأمین نیازهای آنان را از بزرگترین عبادات بر شمرده‌اند، ما در وزارت نیرو به این ارزشها اعتقاد داریم:

 • خدمت‌رساني بی وقفه، روان، سهل، مؤثر و متواضعانه به مشتركين و مردم.
 • رعایت ارزش‌هاي ديني، اخلاقي و حرفه‌اي.
 • حفظ حقوق و كرامت انساني.
 • پايبندي به نظم، انضباط و قانون.
 • گردش شفاف اطلاعات، پاسخ‌گويي مسئولانه، تعامل سازنده با جامعه و ارتقاي سطح اعتماد عمومي.
 • رعایت الزامات زیست‌محیطی و حفظ حقوق نسل‌های حال و آینده.
 • اعتلای سلامت‌کاری، رعایت عدالت و هم‌افزایی در تعامل با نقش‌آفرینان.
 • مشارکت کارکنان، آموزش و رشد مستمر حرفه‌ای آنان.
 • اهتمام به خود باوری، خلاقیت و نوآوری.
 • احترام به مالکیت مادی و معنوی و افزایش مشارکت بخش خصوصی، تعاونی و نهادهاي مردمي.

ما معتقديم:

- آب موهبتی الهی و ماده‌ای است حیاتی و کمیاب، دارای ارزش ذاتی، اقتصادی، امنیتی، زیست‌محیطی و سیاسی كه دسترسي عادلانه به آن از حقوق اولیه تمام نسل‌های حال و آینده كشور محسوب مي‌شود؛ لذا صیانت کمی و کیفی از منابع آب و افزایش بهره‌وري آن در کلیه مراحل تأمين و مصرف، وظیفه‌ای ملی و ديني است.
- ما با اطلاع از اهميت، حساسيت و دشواری مأموریت‌های صنعت، انجام این خدمات را افتخاری برای خود تلقی می‌کنيم
بیانیه مأموریت بخش آب
وزارت نيرو در بخش آب عهده‌دار مديريت پايدار منابع آب کشور و حافظ حقوق مرتبط با آب کشور در سطح کشورهاي همسايه و منطقه است.
وزارت نيرو در بخش آب با در نظر گرفتن ارزش ذاتي، اقتصادي، امنيتي، سياسي و زيست‌محيطي اين ماده حياتي به عنوان يكي از محورهاي اصلي توسعه پايدار و رکن اصلي آمايش سرزمين بر آن است تا با مديريت پايدار کمي و کيفي منابع و مصارف آب، نسبت به عرضه آب مطمئن، کافي و قابل مصرف متناسب با ظرفيت‌هاي ملي اقدام نموده و از اين راه نقش خود را در ارتقاء بهداشت، رفاه اجتماعي و توسعه پايدار ايفا نمايد.
وزارت نيرو در اين بخش با سياست‌گذاري، برنامه‌ريزي، سازماندهي، هدايت، نظارت و تدوين ضوابط و مقررات و لوايح مرتبط، بسترهاي لازم را براي انجام مطالعات، حفاظت، بهره‌برداري و تخصيص بهينه منابع، اجراي طرح‌هاي توسعه‌اي و توليد انرژي برقابي، ارائه خدمات مشاوره‌اي، فني و اجرايي در سطح ملي و فراملي- با تأکيد بر کشورهاي منطقه- فراهم مي‌نمايد.
بخش آب با تکيه بر هم‌انديشي کارکنان توانمند و متعهد خود و مشارکت آنان در تصميم‌سازي‌ها، تشکيلات فراگير، تجربيات فني و مديريتي و سرمايه‌گذاري‌هاي اثربخش، نسبت به توليد و توسعه دانش فني و علوم مهندسي اقدام نموده و با بهره‌گيري از آخرين دستاوردهاي علمي و پژوهشي و فناوري‌هاي نوين ضمن بهبود شاخص‌هاي کمي و کيفي مديريت منابع آب، منافع کليه ذينفعان خود را به ويژه در بخش‌هاي شرب و بهداشت، صنعت، كشاورزي، محيط‌زيست و ساير ذي‌مدخلان برآورده مي‌سازد  

 • بیانیه چشم‌انداز بخش آب

وزارت نيرو در بخش آب با مشارکت مستقيم بخش‌هاي اقتصادي، فرهنگي، اجتماعي، زيربنايي و خدماتي در محدوده هر يک از حوضه‌هاي آبريز کشور براي دست‌يابي به مديريت يکپارچه آب و سازگار با شرايط اقليمي و زيست‌محيطي به منظور ايجاد تعادل و پايداري بين منابع و مصارف آب و حفاظت کمي و کيفي و ارتقاء بهره‌وري از منابع آب به‌گونه‌اي عمل خواهد کرد كه كشور در رعايت حقوق کليه ذي‌نفعان و دسترسي عادلانه همگان به آب سالم و کافي متناسب با ظرفيت‌هاي ملي سرآمد کشورهاي منطقه باشد. 

 • بیانیه مأموریت بخش برق و انرژي

وزارت نیرو در بخش‌هاي برق و انرژی عهده‌دار سياست‌گذاري و برنامه‌ريزي كلان انرژي و ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضای برق و حفظ كيفيت آن در راستای توسعه پایدار و امنيت عرضه انرژي کشور می‌باشد.
وزارت نیرو در اين بخش با سیاست‌گذاری، برنامه‌ريزي، سازماندهي، هدايت، نظارت، تدوین ضوابط و مقررات و لوايح مرتبط، بسترهاي لازم را براي ایجاد هماهنگی بین نقش‌آفرینان، فعالیت بخش‌های خصوصی، تعاونی و عمومي را در تمامی عرصه‌ها فراهم نموده و با حمایت از بهینه‌سازی مصرف، رونق‌بخشی به فضای کسب و کار در عرصه ملي و فراملي بخش برق و انرژی، حقوق کلیه ذینفعان خود شامل آحاد جامعه، بخش‌های صنعت، کشاورزی، خدمات، دولت و نهادهای قانونگذار را رعايت می‌کند.
 
وزارت نيرو در اين بخش با ارتقاء بهره‌وري و بهره‌گيري از فناوری‌های نوین، سازگار با محیط‌زیست و متناسب با زیرساخت‌های حال و آینده و توسعه مشارکت و بهره‌وري منابع انسانی متخصص و خلاق به‌عنوان ارزشمندترین دارایی، نقشي مؤثر در رفاه اجتماعی و تبادل برق با کشورهای منطقه ایفا نموده و در راستای کاهش شدت انرژی، افزایش خوداتكايي و توسعه کاربرد انرژی‌های تجدیدپذیر اقدام مي‌کند.

 • بیانیه چشم‌انداز بخش برق و انرژي

وزارت نیرو در بخش برق با استفاده از منابع متنوع و در دسترس انرژی، مديريت تقاضا، تکیه بر ساختاری منسجم و متخصصین توانمند و خلاق به گونه‌ای عمل مي‌کند تا کشور در عرضه برق مطمئن و پایا و با كيفيت مناسب (در حد استانداردهای جهانی) سرآمد كشورهاي منطقه گردد و با ایجاد بسترهای لازم، دسترسی آزاد به شبکه و رقابت منصفانه در بازار برق را ميسر نموده و جمهوری اسلامی ايران به عنوان مركز راهبري شبكه برق در منطقه تثبيت گردد.

 • بیانیه مأموریت بخش آب و فاضلاب

وزارت نیرو در بخش آب و فاضلاب با ايفاي نقش مهمي در توسعه پايدار كشور، عهده‌دار تأمین پایدار نیازهای پایه آب شرب و بهداشتی و همچنین جمع‌آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب، استفاده مجدد و یا دفع بهداشتی پساب است. این بخش خدمات و محصولات خود را به آحاد جامعه عرضه می‌کند.
وزارت نیرو در بخش آب و فاضلاب، با سیاست‌گذاری، برنامه‌ريزي، هدایت و نظارت، تدوین ضوابط، دستورالعمل‌ها، تهیه و پیشنهاد لوایح مورد نیاز، برنامه‌ریزی توسعه فناوری و ارائه خدمات فنی و مهندسی، اقتصادی نمودن خدمات ارائه شده، گسترش مشارکت مردمی و ایجاد بستر مناسب برای حضور بخش تعاوني، خصوصی و عمومي در صدد است تا خدمات آب و فاضلاب را با استفاده از روش‌هاي مختلف فني و اقتصادي و مطابق با استانداردهاي ملي و بين‌المللي در اختیار جامعه قرار داده، بازمصرف پساب را در صنعت، کشاورزی و فضای سبز فراهم آورده و با اِعمال مدیریت تقاضا در جهت بهبود الگوی مصرف آب فرهنگ‌سازی کند.
اين بخش با تكيه بر ویژگی‌های ممتازی نظیر مدیریت کارآمد، توان فنی و تخصصی، تحقيقات علمي كاربردي،‌ منابع انسانی مجرب، تشکیلات فراگیر در سطح کشور، بر آن است تا با توسعه بخش تعاوني، خصوصي و عمومي، كيفيت عرضه خدمات مربوط را ارتقاء دهد.
این بخش علاوه بر عرضه مناسب خدمات و محصولات آب و فاضلاب در داخل کشور، نسبت به صدور آنها و همچنين دانش مديريتي و خدمات فني و مهندسي، به کشورهای متقاضی اقدام مي‌نماید.
اين بخش با تداوم و توسعه فعالیت‌های خود و ساير نقش‌آفرينان و تأمین انتظارات دولت، با حفظ ارزش اقتصادی آب، به‌کارگیری منابع انسانی کارآمد به‌عنوان سرمایه‌های بنیادین و استفاده از فناوری‌های پیشرفته و مناسب، حقوق ذي‌نفعان را رعايت و به حفظ محیط‌زیست كمك مي‌كند. 

 • بيانيه چشم‌انداز بخش آب و فاضلاب

وزارت نیرو در بخش آب و فاضلاب بر آن است تا با بهره‌گيري از منابع انسانی کارآمد، توسعه تحقیقات کاربردی، فناوری پیشرفته، دارا بودن ساختار اداری و مدیریتی اثربخش، مشارکت مؤثر بخش تعاوني، خصوصي و عمومي و گسترش آگاهی عمومی، به‌عنوان کارآمدترین نهاد ذی‌ربط به‌گونه‌ای عمل نماید تا آحاد جامعه در حد استانداردهای ملی و بین‌المللی به آب شرب كافي و سالم و امکانات جمع‌آوری، انتقال و تصفیه بهداشتی فاضلاب دسترسی داشته و کشور درحوزه‌های حفاظت منابع آب، كمك به حفظ محیط‌زیست، تأمین بهداشت عمومی مردم و صدور خدمات فنی و مهندسی در منطقه به عنوان کشوري پیشرو شناخته شود. 

 • بیانیه مأموریت بخش آموزش، پژوهش و فناوری

وزارت نيرو در بخش آموزش، پژوهش و فناوري عهده‌دار ارتقاي دانش و مهارت‌هاي منابع انساني، توسعه پژوهش و فناوري، افزايش آگاهي‌هاي عمومي و خلاقيت و نوآوري در راستاي تأمين نيازهاي صنعت آب و برق است.
اين بخش با سياست‌گذاري، برنامه‌ريزي، سازماندهي، هدايت، نظارت و تکيه بر منابع انساني توانمند و متعهد به عنوان اصلي‌ترين سرمايه و با توسعه و به‌کارگيري روش‌هاي نوين در فعاليت‌هاي علمي، نظام مديريت دانش و تعامل شبکه‌اي با نهادهاي فعال در صنعت آب و برق، به‌ويژه در حوزه‌هاي فني، مديريتي و اقتصادي، در راستاي توسعه پايدار اقدام مي‌نمايد.

 • بیانیه چشم‌انداز بخش آموزش، پژوهش و فناوری

وزارت نيرو در بخش آموزش، پژوهش و فناوري با برخورداري از مديريت دانش‌محور و ظرفيت‌هاي غني مغز‌افزاري، نرم‌افزاري، سخت‌افزاري و سازماني و مشارکت مؤثر بخش غيردولتي‌، در حوزه‌هاي سرمايه‌هاي انساني متخصص و کارآمد و توسعه دانش و فناوري در صنعت آب و برق سرآمد در منطقه خواهد بود‌.

 • بیانيه مأموریت بخش پشتیبانی صنعت آب و برق

بخش پشتيباني صنعت آب و برق با بهره‌گيري از دانش و فناوري‌‌هاي روز دنيا عهده‌دار مديريت تأمين و توسعه بازار کالاها، تجهيزات، خدمات مشاوره‌اي و پيمانکاري در اين صنعت مي‌باشد.
وزارت نيرو در اين بخش با سياست‌گذاري، برنامه‌ريزي، سازماندهي، هدايت و نظارت و با ايجاد بستر مناسب براي حضور مؤثر بخش غيردولتي، صنعت آب و برق كشور را در راستاي تحقق اهداف خود ياري رسانده و از اين طريق حقوق کليه ذي‌نفعان را رعايت مي‌نمايد.
 
اين بخش فعاليت‌هاي خود را از گستره ملي به سطح بين‌المللي و به ويژه بازارهاي منطقه گسترش داده و با بهره‌گيري كارآمد از منابع انساني متعهد و متخصص در بخش‌هاي دولتي و غيردولتي مسئوليت خويش را در قبال رشد اقتصادي، توسعه زيرساخت‌ها و کارآفريني ايفا مي‌نمايد. 

 • بیانيه چشم‌انداز بخش پشتیبانی صنعت آب و برق

وزارت نيرو در بخش پشتيباني صنعت آب و برق درصدد است تا با بهره‌مندي از مديريت کارآمد در بخش‌هاي دولتي و غيردولتي و با تأكيد بر خوداتكايي به‌گونه‌اي عمل كند كه كشور در توليد تجهيزات و خدمات فني و مهندسي سرآمد منطقه باشد.

 
بازدید:
 
 
   
1385-1394© تمام حقوق معنوی مربوط به مطالب، تصاویر و اطلاعات منتشر شده در سایت و زیر سایتهای مربوط به دامنه http://Iwpco.ir متعلق به شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران می باشد؛ و
هر گونه دخل و تصرف ممنوع بوده و همچنین دوباره نشر فقط با ذکر منبع امکان پذیر می باشد.