پرش به محتوای اصلی
صفحه اصلی
درباره ما
بیانیه‌ها
مدیران شرکت
طرح‌های شرکت
شرکت‌های همکار
بانک‌های اطلاعاتی
جستجوجستجوی پیشرفته

طرح‌های برق آبی بزرگ
در حال بهره‌برداری
کارون3
کارون4
کرخه
مسجدسلیمان
گتوند
در حال اجرا
بختیاری
پارسیان
چم‌شیر
خرسان3
راه‌های جایگزین و جابجایی خطوط نفت و گاز کارون3و4
رودبار لرستان
زهکشی چم‌شیر
سرنی
سیاه بیشه
سیمره
کارون2
نمک زدایی و انتقال آب از دریای خزر به فلات مرکزی ایران
مطالعاتی
حوضه ارس
حوضه دز
حوضه زهره-هنیجان
حوضه شمال
حوضه قزل اوزن
حوضه کارون
حوضه کرخه
 
"طرح‌های برق آبی متوسط و کوچک
در حال بهره برداری
در حال اجرا
آماده اجرا
آماده سرمایه گذاری
نسخه RSS
بسم‌الله الرحمن الرحیم
 
یا مقلب‌القلوب و الابصار، یا مدبّراللیل و النهار، یا محول الحول و الاحوال،
حوّل حالنا الی احسن الحال
 
آغاز سال 1396 هجری شمسی نیز معطر است به نام بانوی بی‌همتای عالم، فاطمه زهرا (س)، این تقارن را که نیز قرین شده است با بارش باران رحمت الهی در روزهای پایانی سال 95 و روزهای آغازین سال 96 به فال نیک گرفته، ضمن تبریک آغاز سال نو، سالی پر خیروبرکت و همراه با شادی و موفقیت در همۀ زمینه‌ها برای تمامی همکاران گرامی و خانواده‌های محترم ایشان آرزو می‌نمایم.
با توفیق خداوند متعال و تلاش خستگی‌ناپذیر همکاران همراه و یکدل، علی‌رغم محدودیت‌های شدید مالی در تعدادی از طرح‌های در حال اجرای شرکت، بحمدالله در مجموع قریب چهار هزار میلیارد تومان به فعالیت‌های در دست اجرای شرکت اختصاص یافت و قدم‌های بسیار مؤثری در پیشرفت طرح‌ها و پروژه‌ها برداشته شد و تکالیفی که بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بدوش شرکت گذاشته‌شده بود، تقریباً تمامی به نتیجه رسید.
·        افتتاح سد داریان با دستور رئیس‌جمهور محترم در سفر به استان کرمانشاه و کامل شدن آبگیری و سرریز مخزن سد و چرخش مشترک توربین و ژنراتور اولین واحد نیروگاه آن
·        آبگیری سد رودبار لرستان و سنکرون شدن اولین واحد نیروگاهی آن
·        افتتاح پل روی دریاچه و جاده جایگزین و پایان حفاری تونل آب‌رسان نیروگاه و آماده آبگیری شدن سد سردشت
·        شروع به کار TBM دوم تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه و آغاز عملیات اجرائی بدنه سد کانی سیب
·        پایان موفقیت‌آمیز دوره بهره‌برداری آزمایشی واحدهای نیروگاهی سیمره
·        پیشرفت چشمگیر بالای 30 درصد طی سال در عملیات اجرائی سد سرنی و شروع لوله‌گذاری خط انتقال به تصفیه‌خانه
·        اتمام لوله‌گذاری سامانه انتقال آب از سد آزاد و اتمام عملیات احداث سد قوچم
·        آماده آبگیری شدن سد ازگله و انجام بیش از 95 درصد لوله‌گذاری شبکه یک و دو در دشت‌های قطعه اول طرح گرمسیری
·        پیشرفت حفاری تونل نوسود به‌طوری‌که از 49 کیلومتر طول تونل تنها 150 متر از حفاری باقیمانده است
·        تکمیل پل کابلی خطوط لوله نفت و گاز روی دریاچه سد کارون 4
·        توسعه طرح شورورزی در یازده مزرعه آزمایشی و دو نقطه پشتیبانی
ازجمله این فعالیت‌ها است.
همچنین تلاش بی‌وقفه همکاران دیگر طرح‌ها که اگرچه منابع مالی قابل ذکری در اختیار نداشتند، لیکن پیگیر اخذ مجوزهای لازم، انجام مذاکرات قراردادی برای شروع فعالیت‌های جدید و یا به سامان رساندن قراردادهای باز این طرح‌ها بودند و یا بهره‌برداری مناسب از نیروگاه‌های در اختیار شرکت تا جایی که نیروگاه کارون 4 به‌عنوان برترین نیروگاه برق‌آبی معرفی گردید. بخش قابل‌توجهی از فعالیت‌های همکاران در سال گذشته است.
روشن است که دستیابی به این موفقیت‌ها ازجمله به دلیل همراهی و پشتیبانی معاونت‌ها و دفاتر مستقل شرکت در زمینه‌های مختلف بوده است.
اینجانب صمیمانه و خاضعانه، تلاش و پیگیری تک‌تک همکاران را در سال 95 ارج نهاده و قدردان احساس مسئولیت و پشتکار شما بزرگواران می‌باشم.
در سال 1396 نیز اقدامات مّهمی پیش روی ما قرار دارد که با اتکال به خدای بزرگ و تکیه به تعهد، تخصص، تجربه و ایمان شما عزیزان همکار، امید به نتیجه رسیدن آن‌ها را داریم:
·        به ثمر نشستن بخش‏های مهّم دیگری از طرح‌های غرب کشور
·        آبگیری سد و نیروگاه چمشیر و وارد مدار شدن کامل نیروگاه‌های رودبار لرستان و داریان
·        شروع فعالیت‌های اجرائی طرح‌هایی چون بختیاری و کارون 2 و تعیین تکلیف نهائی و سرعت گرفتن طرح‌های انتقال آب به حوضه مرکزی
·        عملیاتی شدن رویه پنجره واحد و گردش کار چابک برای سرعت بخشیدن به طرح‌های کوچک و متوسط
·        به نتیجه رسیدن بخش مهّمی از طرح‌های مطالعاتی و آماده شدن برای ورود به مراحل بعدی هر طرح
·        ایجاد فضاهای جدید کار و تلاش در داخل و خارج از کشور در زمینه‌های مختلف برای حفظ پتانسیل ارزشمند نیروی انسانی متخصص و با تجربه شرکت
·        توسعه و ارتقاء و بهره‌برداری مناسب از امکانات نرم‌افزاری برای فراهم نمودن امکان مدیریت بهتر و مؤثرتر فعالیت‌ها مثل سامانه تملک اراضی، سیستم‌های نوین نگهداری و تعمیرات و...
·        توسعه و تنوع منابع مالی و استفاده از روش‌های مختلف جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی، همچنین حضور در بورس انرژی کشور در کنار تعامل با بازار برق
·        توجه به آموزش و حفظ توانمندی و روزآمدی ظرفیت نیروهای انسانی همکار در ابعاد مختلف
بدیهی است در همه مراحل انجام برنامه‌ها و تکالیف فوق، توجه به سیاست‌های کلان نظام که به‌طور خلاصه در انتخاب عنوان سال 96 توسط رهبر اندیشمند انقلاب اسلامی بیان‌شده است (سال اقتصاد مقاومتی، تولید - اشتغال) و یا در برنامه‌های دولت محترم و دستورالعمل‌های وزارت نیرو اعلام گردیده است، ضامن صحت تصمیم‌گیری‌ها و به نتیجه مطلوب رسیدن کارها است.
عنایت به استفاده از تولید داخلی در تجهیزاتی که در داخل کشور ساخته می‌شوند و صرف ننمودن ارز کشور برای کالاهایی که امکان ساخت داخلی آن وجود دارد، به‌عنوان یک تکلیف دینی و ملی به‏دوش همه کسانی است که در تصمیم‌گیری این امور مسئولیت دارند.
تعامل منطقی با مسئولین استانی برای اشتغال بکار نیروهای بومی توسط شرکت‌های همکار در مناطقی که طرح‌های شرکت در حال اجرا است بیش از گذشته موردتوجه واقع گردد؛ و با روشی مدون و روشن با همکاری آنان تا آنجا که ممکن است در مدت‌زمان اجرای طرح‌ها از نیروهای بومی استفاده گردد تا علاوه بر اجرای پروژه‌ها موجب ظرفیت‌سازی در نیروی انسانی محلی باشیم و دین خود را به جامعه در بهبود شرایط اشتغال ادا کرده باشیم، خصوصاً که محل اجرای اغلب طرح‌ها در مناطق محروم و دورافتاده کشور می‌باشد.
سلامتی، عزّت، موفقیت و شادکامی همکاران گرامی را در سال 1396 از درگاه ایزد متعال مسئلت می‌نمایم.
 
سید محمدرضا رضازاده


بازدید:
 
 
   
1385-1394© تمام حقوق معنوی مربوط به مطالب، تصاویر و اطلاعات منتشر شده در سایت و زیر سایتهای مربوط به دامنه http://Iwpco.ir متعلق به شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران می باشد؛ و
هر گونه دخل و تصرف ممنوع بوده و همچنین دوباره نشر فقط با ذکر منبع امکان پذیر می باشد.