پرش به محتوای اصلی
شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران
صفحه اصلی
درباره ما
بیانیه‌ها
مدیران شرکت
طرح‌های شرکت
شرکت‌های همکار
بانک‌های اطلاعاتی
جستجوجستجوی پیشرفته
شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران > اخبار > تفاهمنامه طرح پارسیان امضاء شد  

اخبار: تفاهمنامه طرح پارسیان امضاء شد

رو تیتر

 

عنوان

تفاهمنامه طرح پارسیان امضاء شد 

متن

یادداشت تفاهم طرح سد و نیروگاه پارسیان، میان شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران و کنسرسیوم ایرانی – خارجی این طرح به امضاء رسید.
به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، طرح سد و نیروگاه پارسیان در فاصله 50 کیلومتری شهرستان نور آباد – ممسنی و 120 کیلومتری شیراز در استان فارس بر روی رودخانه فهلیان از سرشاخه های رودخانه زهره واقع شده است .
این سد که از نوع سنگریزه ای با هسته رسی  است، پس از ساخت با ارتفاع 140متر دارای  مخزنی به حجم 400میلیون متر مکعب  و نیروگاهی به ظرفیت 40 مگاوات خواهد بود.
در مراسم امضای این یادداشت تفاهم، آقای محسن طرزطلب مجری طرح پارسیان، گفت: براساس برنامه تا پایان سال جاری  قرارداد اصلی این طرح به مرحله اجرا خواهد رسید.
وی با بیان این که هم اکنون مطالعات فاز یک طرح پارسیان در مرحله بازبینی قرار دارد، افزود: مطالعات فاز دوم طرح ، ظرف سه ماه آینده نهایی خواهد شد.
همچنین مهندس سید محمدرضا رضازاده مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران دراین مراسم با اعلام این که تیم طرح پارسیان جزو شرکت های شناخته شده در صنعت برق آبی کشور هستند، یادآور شد: شرکت CGGC نیز در بین شرکت های چینی بیشترین حجم همکاری را با شرکت آب و نیرو دارد .
وی با تاکید بر این که باید قرارداد اصلی طرح را تا پایان امسال به نتیجه برسانیم، اضافه کرد: امسال برای طرح پارسیان سالی سرنوشت ساز بوده و لازم است حرکت جدی طرح آغاز شود.
مدیرعامل شرکت با اشاره به این که رعایت الزامات دوطرف ایرانی و چینی در این قرارداد حیاتی است، تصریح کرد: این همکاری مشترک باید در طرح پارسیان توسعه یابد و به عنوان نماد اراده دوطرف تجلی یابد.
در پایان جلسه، تفاهمنامه طرح سد و نیروگاه پارسیان به امضای اعضای کنسرسیوم این طرح رسید که متشکل از  شرکت CGGC چین و شرکت های ایرانی تانا، پرهون طرح و راهسازی عمران ایران  است.

منبع

 

موضوع خبر

سد 

پیوند مرتبط

 

تاریخ انقضاء

 

اولویت

بالا 

ترتیب اولویت

لینک خبر

 

عکس

ضمیمه‌ها
parsain.jpg    
نوع محتوی: خبر
ایجاد شده در 25/03/1392 11:01  توسط محمد، علیرضا 
آخرین اصلاح در 25/03/1392 11:02  توسط محمد، علیرضا 
بازدید:
 
 
   
1385-1394© تمام حقوق معنوی مربوط به مطالب، تصاویر و اطلاعات منتشر شده در سایت و زیر سایتهای مربوط به دامنه http://Iwpco.ir متعلق به شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران می باشد؛ و
هر گونه دخل و تصرف ممنوع بوده و همچنین دوباره نشر فقط با ذکر منبع امکان پذیر می باشد.