پرش به محتوای اصلی
شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران
صفحه اصلی
درباره ما
بیانیه‌ها
مدیران شرکت
طرح‌های شرکت
شرکت‌های همکار
بانک‌های اطلاعاتی
جستجوجستجوی پیشرفته
شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران > اخبار > عکس های کارون4 و سیمره در کشورهای سوئد و ترکیه به نمایش درآمد  

اخبار: عکس های کارون4 و سیمره در کشورهای سوئد و ترکیه به نمایش درآمد

رو تیتر

 

عنوان

عکس های کارون4 و سیمره در کشورهای سوئد و ترکیه به نمایش درآمد 

متن

عکس های دو سد بزرگ کارون4 و سیمره در کشورهای سوئد و ترکیه به نمایش درآمد.
در نمایشگاه عکس"ایران امروز" که در اواخر سال گذشته در شهر لوند کشور سوئد برپا شد؛50 اثر از عکاسان ایرانی با سوژه های مختلف صنعت، نفت، انرژی اتمی، پتروشیمی و سد سازی به نمایش درآمد.
همچنین در نمایشگاه عکس"ایران امروز" که سال گذشته در شهر استانبول کشور ترکیه برپا شد؛اثر اساتید عکاسی ایران که در سد سیمره به عکاسی پرداختند به نمایش درآمده است.
 هدف از برپایی نمایشگاه عکس"ایران امروز" آشنا نمودن مردم کشورهای دیگر با آخرین دستاوردهای صنعتی ایران بوده است.
این گزارش حاکی است :سد كارون 4 نیز در استان چهار محال و بختياري در فاصله 180 كيلومتري جاده شهركرد به اهواز و فاصله هوایی 67 کیلومتر از این شهر برروی رودخانه کارون ساخته شده است.
میزان تولید برق نیروگاه 1000مگاواتی کارون4 طی سال گذشته از مرز 2/1 میلیون مگاوات ساعت گذشت و هم اكنون حجم آب موجود در مخزن سد کارون4 به يك ميليارد و 933 ميليون مترمكعب رسيده است.
سد 230 متری کارون 4 که بلند ترین سد بتنی دو قوسی کشور محسوب می شود با هدف تنظیم آب رودخانه کارون به میزان 7/3 میلیارد متر مکعب در سال و نیروگاه هزار مگاواتی آن با هدف تولید انرژی برق آبی به میزان 2107 گیگاوات ساعت ساخته شده است.
سد و نیروگاه سیمره نیز در فاصله تقریبی 700 کیلومتری جنوب غربی تهران، حد فاصل دو استان ایلام و لرستان بر روی رودخانه سیمره احداث شده و تا کنون بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد . هم اکنون حجم آب ذخیره شده در پشت سد سیمره معادل 303 میلون متر مکعب است.
سد بتنی دو قوسی 180 متری سیمره به عنوان بلندترین سد استان ایلام دارای نيروگاهی با سه واحد 160 مگاواتي  و ظرفيت توليد سالانه 850 گيگاوات ساعت برق است.
 

منبع

 

موضوع خبر

 

پیوند مرتبط

 

تاریخ انقضاء

 

اولویت

عادی 

ترتیب اولویت

لینک خبر

 

عکس

ضمیمه‌ها
07.JPG    
نوع محتوی: خبر
ایجاد شده در 30/01/1391 11:10  توسط محمد، علیرضا 
آخرین اصلاح در 30/01/1391 11:11  توسط محمد، علیرضا 
بازدید:
 
 
   
1385-1394© تمام حقوق معنوی مربوط به مطالب، تصاویر و اطلاعات منتشر شده در سایت و زیر سایتهای مربوط به دامنه http://Iwpco.ir متعلق به شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران می باشد؛ و
هر گونه دخل و تصرف ممنوع بوده و همچنین دوباره نشر فقط با ذکر منبع امکان پذیر می باشد.