پرش به محتوای اصلی
شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران
صفحه اصلی
درباره ما
بیانیه‌ها
مدیران شرکت
طرح‌های شرکت
شرکت‌های همکار
بانک‌های اطلاعاتی
جستجوجستجوی پیشرفته
شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران > اخبار > واحد اول نیروگاه برق‌آبی سردشت به شبکه سراسری متصل شد  

اخبار: واحد اول نیروگاه برق‌آبی سردشت به شبکه سراسری متصل شد

رو تیتر

ظرفیت جدید برقی برای کمک به پیک شبکه؛ 

عنوان

واحد اول نیروگاه برق‌آبی سردشت به شبکه سراسری متصل شد 

متن

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: اولین واحد نیروگاه سردشت پس از انجام تست‌های مکانیکی و بی‌باری در بامداد روز سه‌شنبه 25 تیرماه با شبکه سراسری برق کشور سنکرون شد.

به گزارش روابط عمومي شركت توسعه منابع آب و نيروي ايران، مهندس مرادی اظهار داشت: ظرفیت نصب نیروگاه برق‌آبی سردشت برابر ۱۵۰ مگاوات (سه واحد 50 مگاواتی) بوده و توان تولید 421 گیگاوات ساعت برق در سال را دارد که اولین واحد این نیروگاه در زمان پیک مصرف برق وارد مدار شده و 2 واحد دیگر نیز پس از آن به بهره‌برداری خواهد رسید.

رئیس هیئت‌مدیره شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران با اشاره به هم‌زمانی فعالیت‌های اجرایی در سایر واحدهای این نیروگاه، افزود: چرخش اولیه واحد دوم نیروگاه در اوایل مردادماه انجام و متعاقباً این واحد نیز پس از طی کردن موفق تست‌های بی‌باری و تحت بار آمادگی اتصال به شبکه سراسری برق کشور را در مردادماه جاری پیدا خواهد کرد.

وی افزود: در شرایط فعلی تراز مخزن سد در بیشینه مقدار خود قرار دارد و حجم کافی برای ورود واحدهای نیروگاه به دوره بهره‌برداری آزمایشی در مخزن ذخیره شده است.

مهندس مرادی در پایان تصریح کرد: سرعت بالای واحدهای این نیروگاه، از مشخصه‌های مهم آن است. سرعت نامی این واحدها 429 دور بر دقیقه است و سرعت فرار واحد 735 دور بر دقیقه خواهد بود.

منبع

 

موضوع خبر

 

پیوند مرتبط

 

تاریخ انقضاء

 

اولویت

عادی 

ترتیب اولویت

لینک خبر

 

عکس

ضمیمه‌ها
98-04-15 (20).jpg    
نوع محتوی: خبر
ایجاد شده در 25/04/1398 11:52  توسط Kolivand-Mehdi 
آخرین اصلاح در 25/04/1398 11:53  توسط Kolivand-Mehdi 
بازدید:
 
 
   
1385-1394© تمام حقوق معنوی مربوط به مطالب، تصاویر و اطلاعات منتشر شده در سایت و زیر سایتهای مربوط به دامنه http://Iwpco.ir متعلق به شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران می باشد؛ و
هر گونه دخل و تصرف ممنوع بوده و همچنین دوباره نشر فقط با ذکر منبع امکان پذیر می باشد.