پرش به محتوای اصلی
شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران
صفحه اصلی
درباره ما
بیانیه‌ها
مدیران شرکت
طرح‌های شرکت
شرکت‌های همکار
بانک‌های اطلاعاتی
جستجوجستجوی پیشرفته
شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران > اخبار > نیروگاه برق‌آبی سردشت به‌زودی وارد مدار می‌شود  

اخبار: نیروگاه برق‌آبی سردشت به‌زودی وارد مدار می‌شود

رو تیتر

در راستای کمک به پایداری شبکه برق کشور؛ 

عنوان

نیروگاه برق‌آبی سردشت به‌زودی وارد مدار می‌شود 

متن

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: در راستای کمک به پایداری شبکه برق کشور نیروگاه برق‌آبی سردشت به‌زودی وارد مدار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، مهندس مرادی روز دوشنبه 17 تیرماه در نشست خبری با اعلام این خبر افزود: با اتمام عملیات اجرایی خط انتقال برق، یکی از پیش‌نیازهای راه‌اندازی نیروگاه طرح سد سردشت به بهره‌برداری رسید و امکان اتصال نیروگاه سردشت به شبکه برق سراسری کشور در آینده‌ای نزدیک میسر شد.

مهندس مرادی اظهار داشت: ظرفیت نصب نیروگاه برق‌آبی سردشت برابر ۱۵۰ مگاوات (سه واحد 50 مگاواتی) بوده و توان تولید 421 گیگاوات ساعت برق در سال را دارد که پیش‌بینی می‌شود اولین واحد این نیروگاه در زمان پیک مصرف برق(یا پایان تیرماه) وارد مدار شده و 2 واحد دیگر نیز پس از آن به بهره‌برداری برسد.

وی در خصوص سایر طرح‌های شرکت آب نیرو گفت: عملیات اجرایی سد سرنی و تصفیه‌خانه در استان هرمزگان که در شرایط تحریم به صورتی مؤثر از محل اعتبارات بانک توسعه اسلامی تأمین مالی می‌شود، رو به اتمام است و ان‌شاءالله به‌زودی شاهد آبگیری این سد و افتتاح تصفیه‌خانه جهت تأمین آب شرب منطقه خواهیم بود. این طرح از آن رو حائز اهمیت است که به واسطه  نظارت دقیق، یکی از کمترین انحراف‌ها را از برنامه زمان‌بندی تعیین شده دارد.

رئیس هیئت‌مدیره شرکت آب و نیرو در خصوص دیگر اقدامات انجام‌گرفته بیان داشت: از ابتدای سال جاری بهره‌برداری و افتتاح طرح‌های توسعه منابع آب و خاک در دستور کار وزارت نیرو قرار گرفت. این طرح‌ها که در قالب 61 طرح و 120 پروژه و در 12 استان کشور در حال اجراست چشم‌انداز مناسبی را برای توسعه اقتصادی ایجاد نموده است و نقش مهمی در ارتقای معیشت و فقرزدایی، تأمین آب شرب و صنعت، بهبود استانداردهای زندگی مردم و توزیع درآمد مناسب ایفا خواهد نمود.

وی افزود: در راستای اجرایی شدن اولین گام این بخش، طرح‌های شرکت آب و نیرو در این حوزه، شامل تونل نوسود و قطعه اول سامانه گرمسیری، سد ازگله، سد و نیروگاه داریان، سد هیروی در استان کرمانشاه و سد سردشت و تصفیه‌خانه‌های مربوطه در استان آذربایجان غربی در ابتدای سال جاری همگی توسط ریاست محترم جمهور به بهره‌برداری رسیدند.

منبع

 

موضوع خبر

 

پیوند مرتبط

 

تاریخ انقضاء

 

اولویت

عادی 

ترتیب اولویت

لینک خبر

 

عکس

ضمیمه‌ها
_22B4944.JPG    
نوع محتوی: خبر
ایجاد شده در 17/04/1398 12:55  توسط Kolivand-Mehdi 
آخرین اصلاح در 17/04/1398 12:56  توسط Kolivand-Mehdi 
بازدید:
 
 
   
1385-1394© تمام حقوق معنوی مربوط به مطالب، تصاویر و اطلاعات منتشر شده در سایت و زیر سایتهای مربوط به دامنه http://Iwpco.ir متعلق به شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران می باشد؛ و
هر گونه دخل و تصرف ممنوع بوده و همچنین دوباره نشر فقط با ذکر منبع امکان پذیر می باشد.