پرش به محتوای اصلی
شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران
صفحه اصلی
درباره ما
بیانیه‌ها
مدیران شرکت
طرح‌های شرکت
شرکت‌های همکار
بانک‌های اطلاعاتی
جستجوجستجوی پیشرفته
شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران > اخبار > برگزاری مراسم تجلیل از خانواده معظم شهید سید مسعود منفرد نیاکی  

اخبار: برگزاری مراسم تجلیل از خانواده معظم شهید سید مسعود منفرد نیاکی

رو تیتر

به مناسبت گرامیداشت حماسه فتح خرمشهر انجام گرفت؛ 

عنوان

برگزاری مراسم تجلیل از خانواده معظم شهید سید مسعود منفرد نیاکی 

متن

به مناسبت گرامیداشت حماسه فتح خرمشهر، مراسم تجلیل از خانواده معظم شهید سید مسعود منفرد نیاکی با روایت امیر غلامحسین دربندی رئیس کمیته تخصصی راویان ستاد مرکزی راهیان نور کشور، روز چهارشنبه اول خردادماه در سالن کارون شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، در این مراسم امیر دربندی از صعوبت‌ها و موانع موجود در فتح خرمشهر سخن گفت و به تشریح جنبه‌هایی از شجاعت‌ها و دلاوری‌های شهید نیاکی و رزمندگان سپاه و ارتش پرداخت.

این فرمانده ارتش طی سخنان خود با اشاره به شروع عملیات آزادسازی خرمشهر گفت: در زمان شروع عملیات فتح‌المبین، دختر شهید نیاکی به شدت مریض بود و پزشکان از او قطع امید کرده بودند ولی این فرمانده علیرغم اصرارهای مکرر همسرش، حاضر نشدند که عملیات را رها کرده و برای آخرین بار با دختر خود دیدار کنند.

ذکر خاطره از اشک‌ها و ضجه‌های شهید نیاکی در زمان قرائت زیارت عاشورا قبل از شروع عملیات فتح المبین، از دیگر صحبت‌های امیر دربندی بود که نفرات حاضر در سالن را منقلب نمود.

وی در ادامه با اشاره به رشادت‌ها و سیاست‌های جنگی شهید نیاکی به بیان خاطره جالبی از وی پرداخت و گفت: در یکی از شب‌های عملیات فرمانده دستور داد که برای ایجاد رعب و وحشت در دل دشمن، تمامی چراغ‌های ماشین‌آلات جنگی را روشن کنند که این کار مسبب دستگیری تعداد زیادی اسیر در آن شب گردید.

یکی دیگر از خاطرات بیان شده، در مورد رساندن خبری به کلی سری، با هواپیمای فانتوم، توسط فرمانده وقت سپاه به حضرت امام خمینی (ره) بود، که در نهایت منجر به شروع عملیات فتح المبین گردید.

رئیس کمیته تخصصی راویان ستاد مرکزی راهیان نور در ادامه گریزی نیز به رشادت‌ها و دلاوری‌های فرماندهانی همچنین شهید صیاد شیرازی و حاج قاسم سلیمانی زد که هر کدام در زمان خود کشور را از شر گروهک‌های معاند و منافق نجات دادند.

وی در پایان امکان حمله نظامی آمریکا به ایران را امری ساده لوحانه خواند و افزود: بزرگ کردن شایعه حمله آمریکا به ایران کار منافقان و بدخواهان کشور است و دشمن می‌داند که در دوران دفاع مقدس با کمبود امکانات و ادوات نظامی ما با تمام دنیا و آمریکا جنگیدیم.

 در پایان مراسم سید ابراهیم منفرد نیاکی فرزند شهید نیاکی نیز ضمن تشکر و قدردانی از برگزاری این مراسم  طی سخنانی گفت: زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست و من از طرف خانواده شهید نیاکی از شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران و همچنین اقدام وزارت نیرو برای افتتاح نیروگاه حرارتی شهید نیاکی در خوزستان، تشکر و قدردانی می‌نمایم.

شهید سیدمسعود منفرد نیاکی (متولد ۱۸ بهمن ۱۳۰۸ شهرستان آمل) معروف به امیر سرلشکر منفرد نیاکی جانشین رئیس اداره سوم (عملیات) ارتش جمهوری اسلامی ایران و در مسئولیت‌های فرماندهی در عملیات‌های طریق‌القدس، فتح المبین، بیت‌المقدس، والفجر و رمضان خدمت نموده و در سمت فرماندهی لشکر ۹۲ زرهی خوزستان و فرمانده قرارگاه فتح در جنگ ایران و عراق حضور داشته است.

شهید نیاکی سهم بسزایی در به اسارت گرفتن هزاران تن از بعثی‌ها نیز داشت. وی به واسطه لیاقت و شجاعت خود طی حکمی از سوی امیر سپهبد علی صیاد شیرازی به جانشینی فرمانده نیروی زمینی ارتش در جنوب منصوب گردید و در طراحی عملیات‌های رزمی در جنوب ایران نقش مؤثری ایفا نمود.

منبع

 

موضوع خبر

 

پیوند مرتبط

 

تاریخ انقضاء

 

اولویت

عادی 

ترتیب اولویت

لینک خبر

 

عکس

ضمیمه‌ها
IMG_2804.JPG    
نوع محتوی: خبر
ایجاد شده در 12/03/1398 09:49  توسط Kolivand-Mehdi 
آخرین اصلاح در 12/03/1398 09:52  توسط Kolivand-Mehdi 
بازدید:
 
 
   
1385-1394© تمام حقوق معنوی مربوط به مطالب، تصاویر و اطلاعات منتشر شده در سایت و زیر سایتهای مربوط به دامنه http://Iwpco.ir متعلق به شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران می باشد؛ و
هر گونه دخل و تصرف ممنوع بوده و همچنین دوباره نشر فقط با ذکر منبع امکان پذیر می باشد.