پرش به محتوای اصلی
شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران
صفحه اصلی
درباره ما
بیانیه‌ها
مدیران شرکت
طرح‌های شرکت
شرکت‌های همکار
بانک‌های اطلاعاتی
جستجوجستجوی پیشرفته
شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران > اخبار > بلندترین پل ترکه‌ای ایران در خوزستان آماده بهره‌برداری شد/ تردد آسان عشایر و روستاییان منطقه از روی دریاچه سد کارون 3  

اخبار: بلندترین پل ترکه‌ای ایران در خوزستان آماده بهره‌برداری شد/ تردد آسان عشایر و روستاییان منطقه از روی دریاچه سد کارون 3

رو تیتر

آغاز نصب آخرین قطعه پل کابلی «سه‌بلوطک» با حضور وزیر نیرو؛  

عنوان

بلندترین پل ترکه‌ای ایران در خوزستان آماده بهره‌برداری شد/ تردد آسان عشایر و روستاییان منطقه از روی دریاچه سد کارون 3  

متن

با شروع نصب آخرین قطعه پل «سه بلوطک» با حضور وزیر نیرو در استان خوزستان، بلندترین پل ترکه‌ای ایران روی دریاچه سد کارون 3 برای تردد عشایر و روستائیان منطقه آماده بهره‌برداری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، صبح روز سه‌شنبه 14 اسفندماه با حضور «دکتر اردکانیان» وزير نيرو، استاندار خوزستان، نمايندگان مجلس و مردم محلي، نصب آخرین بخش از عملیات ساخت پل سه بلوطک انجام شد و امکان تردد از بلندترین پل کابلی ترکه‌ای ایران تا دو هفته آینده فراهم می‌شود.

بر اساس این گزارش، تمامی مراحل اجرای این پل از جمله طراحی، مشاور و اجرا، با استفاده از توان مهندسی داخلی و توسط شرکت‌های ایرانی، با وجود دشواری‌های خاص خود از جمله نوسانات آب دریاچه، شرایط جوی و ... در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شده است.

پروژه‌ پل کابلی ترکه‌ای سه بلوطک با هزینه حدود 800 میلیارد ریال، به‌طول 420 متر، در محدوده 35 کیلومتری جاده اصلی لردگان به ایذه و روی دریاچه سد کارون 3 واقع شده و برای اجرای این پل 181 تن کابل، 12 هزار مترمکعب بتن و یک‌هزار و 400 تن ورق فولادی به‌کار برده شده است.

لازم به ذکر است پیش از افتتاح این پل، رفت و آمد عشایر و روستاییان و جابجایی احشام منطقه از ساحل جنوبی و روستاهای واقع در آن به‌وسیله ترابری دریایی و از طریق شناور انجام می‌شد که با اتمام این پروژه علاوه بر ایجاد سهولت در تردد ساکنان، تردد ناامن، وقت‌گیر و پرهزینه دریایی برچیده خواهد شد.

منبع

 

موضوع خبر

 

پیوند مرتبط

 

تاریخ انقضاء

 

اولویت

عادی 

ترتیب اولویت

لینک خبر

 

عکس

ضمیمه‌ها
y1_JPG.jpg    
نوع محتوی: خبر
ایجاد شده در 21/12/1397 09:58  توسط Kolivand-Mehdi 
آخرین اصلاح در 21/12/1397 10:08  توسط Kolivand-Mehdi 
بازدید:
 
 
   
1385-1394© تمام حقوق معنوی مربوط به مطالب، تصاویر و اطلاعات منتشر شده در سایت و زیر سایتهای مربوط به دامنه http://Iwpco.ir متعلق به شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران می باشد؛ و
هر گونه دخل و تصرف ممنوع بوده و همچنین دوباره نشر فقط با ذکر منبع امکان پذیر می باشد.