پرش به محتوای اصلی
شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران
صفحه اصلی
درباره ما
بیانیه‌ها
مدیران شرکت
طرح‌های شرکت
شرکت‌های همکار
بانک‌های اطلاعاتی
جستجوجستجوی پیشرفته
شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران > اخبار > کتاب «دریاچه ارومیه» توسط وزیر نیرو رونمایی شد  

اخبار: کتاب «دریاچه ارومیه» توسط وزیر نیرو رونمایی شد

رو تیتر

در حاشیه اختتامیه جشنواره نیرو رسانه؛ 

عنوان

کتاب «دریاچه ارومیه» توسط وزیر نیرو رونمایی شد 

متن

در آستانه فرا رسیدن «روز ملی دریاچه ارومیه» و در حاشیه مراسم اختتامیه جشنواره نیرو رسانه، کتاب «دریاچه ارومیه» به دست وزیر نیرو رونمایی گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، این کتاب اولین بخش از مجموعه تحقیقات و مطالعات انجام گرفته بر روی دریاچه ارومیه و تالاب‌های اطراف آن است که توسط انتشارات ایران‌شناسی به چاپ رسیده است.

این کتاب برونداد بررسی‌های دشوار میدانی و مطالعاتی است که بر نتایج پایش لیمنولوژیکی و بیولوژیکی پیکره اصلی و تالاب‌های اطراف استوار است و در سرفصل‌های جداگانه به جغرافیای طبیعی، لیمنولوژیکی دریاچه ارومیه، پایش برخط (online) داده‌های اقلیمی، پوشش گیاهی و پرنده‌شناسی پرداخته و نخستین دفتر از مطالعاتی است که بناست در آینده نزدیک چاپ شود.

این کتاب گامی بلند و مؤثر برای جست و جوی گذشته و بیان شرایط امروز محسوب می‌شود و بستری برای درک بهتر شرایط بوم‌شناسی دریاچه ارومیه و تالاب‌های وابسته به آن را فراهم آورده است.

گفتنی است انجام مطالعاتی با این گستره مکانی و پوشش جامع و متمرکز برای یک دوره زیستی، توسط کارشناسان داخلی و خارجی در دریاچه ارومیه سابقه نداشته و این بررسی با چنین سطح علمی و تنوع داده‌ای برای اولین بار در حوضه آبریز دریاچه ارومیه شکل عملی به خود گرفته است.

این کتاب اطلاعات حاصل از پایش یک‌ساله را که بخش‌هایی از آن همچنان ادامه دارد، برای قضاوت و تصمیم‌گیری صحیح و کارآمد برای مدیریت تالاب‌های دریاچه ارومیه و مناطق اکولوژیکی اطراف آن را در اختیار متخصصان و مدیران کشور قرار می‌دهد.

این مجموعه محصول تحقیقات و مطالعاتی است که شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران آن را راهبری نموده و با عاملیت شرکت مشاور آبان پژوه منتشر شده است.

لازم به ذکر است که با توجه به اهمیت تمرکز بر احیاء دریاچه ارومیه، روز چهارشنبه ۱۵ اسفند به عنوان «روز ملی دریاچه ارومیه» تعیین گردیده است.

منبع

 

موضوع خبر

 

پیوند مرتبط

 

تاریخ انقضاء

 

اولویت

عادی 

ترتیب اولویت

لینک خبر

 

عکس

ضمیمه‌ها
9Y7A3514.JPG    
نوع محتوی: خبر
ایجاد شده در 12/12/1397 15:37  توسط Kolivand-Mehdi 
آخرین اصلاح در 12/12/1397 15:39  توسط Kolivand-Mehdi 
بازدید:
 
 
   
1385-1394© تمام حقوق معنوی مربوط به مطالب، تصاویر و اطلاعات منتشر شده در سایت و زیر سایتهای مربوط به دامنه http://Iwpco.ir متعلق به شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران می باشد؛ و
هر گونه دخل و تصرف ممنوع بوده و همچنین دوباره نشر فقط با ذکر منبع امکان پذیر می باشد.