پرش به محتوای اصلی
شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران
صفحه اصلی
درباره ما
بیانیه‌ها
مدیران شرکت
طرح‌های شرکت
شرکت‌های همکار
بانک‌های اطلاعاتی
جستجوجستجوی پیشرفته
شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران > اخبار > چهل سالگی انقلاب مرهون ایجاد زیرساخت ها و دانش سد سازی و مهندسی کشور  

اخبار: چهل سالگی انقلاب مرهون ایجاد زیرساخت ها و دانش سد سازی و مهندسی کشور

رو تیتر

امام جمعه موقت تهران در شرکت آب و نیرو بیان کرد؛ 

عنوان

چهل سالگی انقلاب مرهون ایجاد زیرساخت ها و دانش سد سازی و مهندسی کشور  

متن

امام جمعه موقت تهران در مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایجاد زیرساخت های آبی مهندسی علمی را از جمله علل پیشرفت و ترس دشمنان از ایران دانست.

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران حجت‌الاسلام ‌والمسلمین سیدمحمدحسن ابوترابی فرد که به عنوان مهمان ویژه مراسم بزرگ داشت سالگرد انقلاب اسلامی در شرکت آب و نیرو سخن می گفت با اشاره به دستاوردهای چهار دهه انقلاب اسلامی اظهار داشت: اکنون ایران از نظر علمی، سیاسی، قدرت منطقه‌ای و ایجاد زیرساخت‌ها در رده‌بندی‌های بین‌المللی حائز رتبه بسیار مناسبی است که این همه مرهون میدان دادن به جوانان نخبه کشور است.

سیدمحمدحسن ابوترابی فرد افزود: در بخش فنی و مهندسی یا همین زیرساخت‌هایی که شرکت آب و نیرو ایجاد کرده است ما کشوری بودیم که نیروهای ما حتی با الفبای این فنون آشنایی نداشتند ولی امروزه عمده عملیات مهندسی از طراحی گرفته تا اجرا و بهره‌برداری را نیروهای داخلی با تکیه بر تجربه و اعتماد به نفس که انقلاب اسلامی به آنان داد، به انجام می‌رسانند تا جایی که اکنون با گذر از دوره نیل به خودکفایی، در بسیاری در بسیاری از علوم و فنون، در رده علمی، دانشمندان کشورمان، خود را با کشورهای پیشرفته مقایسه می‌کنند.

امام‌جمعه موقت تهران با تأکید بر ضرورت اصلاح نظام‌های اداری، قضایی و تقنینی کشور، استقرار دولت الکترونیک را لازمه تداوم حرکت پرشتاب علمی، فنی و اجرایی کشور دانست و ابراز داشت: وقتی فرضاً در حوزه سدسازی به آمار و ارقام توجه می‌کنیم پیشرفت‌های خوبی مشاهده می‌شود به ‌طوری که در بحث مهندسی، دانش سدسازی، ساخت راه‌ها، این‌ها همه دلارهایی است که صرف شده و ارزش این زیرساخت‌ها از ارزش سیاسی نفتی که فروخته‌ایم بیشتر است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه نظام بانکی کشور باید بصورت ریشه‌ای اصلاح شود گفت: نظام بانکی کشور ریشه بسیاری از مشکلات امروز است بطوری که بانک مرکزی هم اکنون نقش صندوق را برای دولت ایفا می کند و این باعث می شود تا همواره در کشور نقاط ضعف زیادی در حوزه اقتصاد داشته باشیم.

 ابوترابی فرد در پایان به نقش مهم پرسنل شرکت های پیشرویی همچون آب و نیرو در رشد فضای این حرکت اشاره و بیان داشت: ایجاد زیرساخت‌های آبی کشور جز با همکاری و تلاش بی‌وقفه و خستگی‌ناپذیر شما  و استقرار نظام بهره وری، امکان‌پذیر نبوده است.

منبع

 

موضوع خبر

 

پیوند مرتبط

 

تاریخ انقضاء

 

اولویت

عادی 

ترتیب اولویت

لینک خبر

 

عکس

ضمیمه‌ها
9Y7A0770.jpg    
نوع محتوی: خبر
ایجاد شده در 16/11/1397 09:21  توسط Kolivand-Mehdi 
آخرین اصلاح در 16/11/1397 09:22  توسط Kolivand-Mehdi 
بازدید:
 
 
   
1385-1394© تمام حقوق معنوی مربوط به مطالب، تصاویر و اطلاعات منتشر شده در سایت و زیر سایتهای مربوط به دامنه http://Iwpco.ir متعلق به شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران می باشد؛ و
هر گونه دخل و تصرف ممنوع بوده و همچنین دوباره نشر فقط با ذکر منبع امکان پذیر می باشد.