پرش به محتوای اصلی
شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران
صفحه اصلی
درباره ما
بیانیه‌ها
مدیران شرکت
طرح‌های شرکت
شرکت‌های همکار
بانک‌های اطلاعاتی
جستجوجستجوی پیشرفته
شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران > اخبار > تست خود راه‌اندازی نیروگاه سیمره با موفقیت انجام شد  

اخبار: تست خود راه‌اندازی نیروگاه سیمره با موفقیت انجام شد

رو تیتر

 

عنوان

تست خود راه‌اندازی نیروگاه سیمره با موفقیت انجام شد 

متن

تست خود راه‌اندازی نیروگاه سیمره در با حضور جمعی از نمایندگان دیسپاچینگ ملی، مدیریت شبکه برق ایران و برق منطقه‌ای غرب با موفقیت انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، مهندس فرشید فر مدیر برق و مکانیک طرح سیمره ضمن اعلام این خبر گفت: پس از وقوع حادثه بلک اوت (Black out) شبکه سراسری برق کشور در سال‌های 68 و 81 و به جهت بازیابی سریع شبکه، شناسایی، آزمون و در دسترس قرار دادن نیروگاه‌هایی که در شرایط اضطراری توانائی راه‌اندازی خود و شبکه مجاور خود را داشته باشند، در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به پیش‌بینی تمهیدات و تجهیزات مرتبط با این موضوع در واحدهای برق‌آبی سیمره، این تست به مدت 8 ساعت با حضور نمایندگان مدیریت شبکه برق کشور، برق منطقه‌ای غرب، همکاران کارفرما و پیمانکار بهره‌برداری نیروگاه با موفقیت عملی گردید.

 مدیر برق و مکانیک سیمره ضمن تشکر و قدردانی از کلیه عوامل مؤثر در این آزمون به تشریح این فرآیند پرداخت و ادامه داد: در این آزمون، ابتدا نیروگاه سیمره به‌صورت کامل و سپس پست اسلام‌آباد و بخش فوق توزیع 63/230 کیلوولت کرمانشاه نیز به‌صورت جزیره‌ای از مدار خارج شدند و نیروگاه سیمره بدون هیچ‌گونه تکیه بر منابع بیرونی با بازراه‌اندازی سیستم‌های خود به میزان توان مورد انتظار نمایندگان مدیریت شبکه و دیسپاچینگ ملی، جزیره‌ای در خاموشی فرو رفته را درکوتاهترین زمان ممکن به‌صورت کامل و موفقیت‌آمیز بازیابی نمود.

 این گزارش می‌افزاید، شبکه برق غرب کشور شامل استان‌های کرمانشاه، لرستان، ایلام، کردستان و همدان می‌باشد و نیروگاه برق‌آبی سیمره تنها نیروگاهی است که توانایی خود راه‌اندازی در این شبکه را دارد.

لازم به ذکر است نیروگاه برق‌آبی سیمره در جنوب استان ایلام با 3 واحد 160 مگاواتی نقش مهمی در تأمین انرژی الکتریکی و همچنین پایداری شبکه برق کشور را در منطقه غرب بر عهده داشته و تاکنون بیش از 1500 گیگاوات ساعت تولید انرژی الکتریکی را داشته است.

منبع

 

موضوع خبر

 

پیوند مرتبط

 

تاریخ انقضاء

 

اولویت

عادی 

ترتیب اولویت

لینک خبر

 

عکس

ضمیمه‌ها
K970827.jpg    
نوع محتوی: خبر
ایجاد شده در 28/08/1397 11:18  توسط Kolivand-Mehdi 
آخرین اصلاح در 28/08/1397 11:21  توسط Kolivand-Mehdi 
بازدید:
 
 
   
1385-1394© تمام حقوق معنوی مربوط به مطالب، تصاویر و اطلاعات منتشر شده در سایت و زیر سایتهای مربوط به دامنه http://Iwpco.ir متعلق به شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران می باشد؛ و
هر گونه دخل و تصرف ممنوع بوده و همچنین دوباره نشر فقط با ذکر منبع امکان پذیر می باشد.